| dragoshell95 a întrebat:

Am 17 ani si am fost operat de apendicita acuta acum aproximativ 4 luni. Am vorbit cu un medic si mi-a spus ca pot face exercitii cu bratele, cu picioarele, dar sa nu fortez zona abdomenului. Problema e ca la 3 luni de la operatie, eu am facut in cateva zile ceva abdomene, cam cate 90-100 intr-o zi. Acum, de exemplu, simt o durere usoara sub operatie, dar destul de rar. Nu se vede nicio umflatura sub abdomen si nici cicatricea nu arata rau. Credeti ca pe viitor e posibil sa dezvolt o hernie inghinala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu l-ai întrebat chiar pe doctor atunci când ți-a recomandat exercițiile?