| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani, o inaltime de 1.9 metri si o greutate de 90 de kilograme si as dori sa mai slabesc pana ajung la greutatea optima inaltimii, care, din ce am auzit este la 75 de kilograme.

Ce ar trebui sa mananc si ce ar trebui sa nu mananc?

De ce factori trebuie sa tin cont in dieta mea?

Cum as putea sa cresc masa musculara a corpului?

Are ceva daca fumez 10 tigari pe zi si beau 3-4 cafele 3 in 1 pe zi? E foarte greu sa ma las de acestea si nici nu-mi pot imagina viata fara ele.

Astept mai multe sfaturi de la cei care se pricep mai bine.

Multumesc anticipat si numai bine tuturor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Să mănânci o mâncare bazată pe legume şi mănânci mai puţini carbohidraţi şi mai multe fibre şi legume, fructe.
Fă sport sau dacă nu mergi pe jos cât poţi de mult.