| Highis a întrebat:

Salut, am 23 de ani si in ultima vreme am observat ca am pierdut mult par pe gamba picioarelor si a ramas acele semne ca si cum a fost epilat in portiuni minuscule. Oare ce se.intampla? Sa fie de la stres? Momentan mi am deschis o activitate comerciala in strainatate si am ceva probleme pe care le rezolv cu multa rabdare dar si cu mult stres si munca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti cade parul de pe picioare, dar se poate "roade" cu ajutorul blugilor, pantalonilor sau a incaltamintii inalte, daca porti cizme inalte.
Este un fenomen foarte cunsocut!
Stresul provoaca caderea parului de pe cap, nu de pe corp!