| ioananarcisa2001 a întrebat:

Salut! Am 40 kg la inaltimea de 1.48 m, credeti ca este bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Millanteria a răspuns:

Of, ma dispera persoanele astea ca tine. Mereu intrebati asta. Sunteti perfecte, si tu esti super-ok! Nu te mai strofoca atat. Ce zici de una de 13 ani, 1, 50 m si 65kg? Aia e grasa, nu tu! Pupici!

8 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Normal ar trebui să ai 38 de kilograme la înălțimea pe care o ai, dar kilograme în plus nu este chiar așa mult.
Dacă te simți bine în pielea ta și nu simți nevoia să slăbești ești bine așa cum ești.

Numai bine!

| MenInShadow a răspuns:

Da

| Roxett a răspuns:

Da, este bine.
uite aici un site util: http://www.plantelevietii.ro/greutate.html

| BlackCat111 a răspuns:

Da este bine, cea potrivita era de 38 dar nu e mult peste.

| ElShaarawy a răspuns:

Este foarte bine!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mai pui 2 kg pe tinehee hee dar e bine si asa:*

| Flory45 a răspuns:

Eu cred ca da... dar cati ani ai? depinde si de varsta pe care o ai.big grin

| keo_8370 a răspuns:

E perfect eu am 1.73 si 50 de kg laughing