| AleAlexutza12 a întrebat:

E normal ca la varsta de 12 ani ( clasa a 6-a ) sa am 1.48 ( inaltimea )? Daca as avea 1.55 cu tocuri ar fi ok?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu ar fi ok, cum dracu sa fi ok la 12 ani sa porti tocuri de 8cm?

| AleAlexutza12 explică (pentru suntserios):

In primul rand : fa calcul corect! Caci ar iesi 7 cm si eu am aproximat caci as vrea sa port tocuri de 5 cm! Adica cam 1 metru si 53 cm si nu le port tot timpul o sa le port 1data -2 ori cam cate 1 ora 2 happy Nu am zis ca ma culc cu elewinking big grin

| zurick a răspuns:

1.Nu există o înălțime normală pentru o vârstă. Aceasta depinde de genele tale, alimentația, somnul, condiția fizică etc.

2.Tocuri o să-ți distrugă coloana, mai ai timp pentru tocuri...Plus că ai să fii cam ridicolă.

| RainmakerX a răspuns:

Buna! Am vazut ca iti faci multe griji in legatura cu inaltimea (Tenesii cu platforma) In fine nu-ti mai fa atatea griji in legatura cu aspectul tau.E bine asa cum esti.Fi tu insati.Si da, ar fi ok 1, 55 dar de ce atata graba? Pana la 21 de ani sa tot cresti...
Iti urez o seara placuta in continuare.
Ps Ai grija cu tocurile la scoala e risc cu atatea scari... Chiar vrei sa-ti pui sanatatea in pericol pentru 7 cm? Este treaba ta.

| AleAlexutza12 explică (pentru RainmakerX):

Iti multumesc ca iti faci griji pentru mine oricum voi purta toc de 5 cm si voi avea 1.53 mai exact si la mine la liceu nu sunt scari caci eu stau intr-un sediu special fara etajwinking Si oricum nu le voi purta decat 1 odata sau de 2 ori putin timpwinking Iti multumesc

| BlackCat01 a răspuns:

Nu-ti face probleme din cauza asta, pana la 18 ani tot cresti. Nici nu sti ce iti rezerva viitorul (ce inaltime de invidiat). Si parerea mea, daca vrei sa cresti frumos, cu o coloana dreapta nu prea purta tocuri. Vei avea dureri de spate groaznice si o coloana deformata. Stiu, sunt frumoase, sexy, dar poartale doar cand e neaparat nevoie :* te pup!