| MisterJaguar a întrebat:

Salut.Am amigdalita stanga umflata de 2 zile,nu ma doare,nu o am umflata tare,nu tusesc,nu am temperatura, nu am rosu in gat, am fost racit acum cam 5 zile in gat dar mi-a trecut. Oare e ceva de rau? ce ar trebui sa iau naturiste ma refer? multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ElenaSA a răspuns:

Poti sa faci gargara cu otet de mere. Durerile de gat - se face din ora in ora gargara cu o solutie de otet concentrata: 4 linguri de otet la o cana (250 ml) de apa. Dupa ce durerile de gat se atenueaza, gargara se face mai rar: din 3 in 3 ore. Este un tratament deosebit de eficient in fazele incipiente ale racelilor. Procedura are un efect foarte bun si in cazul in care avem senzatia de gat uscat.
La mine merge cu cu gargara cu tinctura de propolis.Sanatate!

| Roxxy03 a răspuns:

Si eu am aceeasi probleme si nici nu pot manca. Mi-a dat Paduden si Tonsilotren. Mergi la medic.

| Xboxer360 a răspuns:

Poti sa iei,, Antibiotic natural" de la firma Fares.