| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un accident si am fost cusut in zona buzei superioare, acum rana a trecut si a ramas un semn mic, insa a ramas o galma mica, o zona tare? Oare o sa isi revina cu timpul, ce stiti despre asemenea lucruri? A trecut o luna de cand mi-au fost scose copcile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

E putin probabil sa fie puroi. Cel mai probabil s-a format un granulom de corp strain (posibil de la firele cu care ai fost cusut). Daca nu te deranjeaza in niciun fel, poti sa il lasi acolo linistit

| Raniia a răspuns:

O sa rămână un semn mic, mic, mic.

| ralucutza12345 a răspuns:

Este posibil ca acea "galma" sa fie cu puroi. e dureroasa la atingere? Daca e puroi cel mai probabil o sa-ti faca o mica taietura si drenaj pentru a scoate de acolo "rautatea" sa zic asa. Insa nu te alarma nu este o procedura foarte dureroasa asa ca fuguta la medic! Insanatosire grabnica iti doresc!