| Alinganea17 a întrebat:

Salut,acum o luna m-am lovit la nas foarte tare,rana s-a vindecat dar acea zona a ramas rosie, ce sa fac sa dispara poate stiti voi niste remedii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mdprodan a răspuns:

Salut! ca medic ma bucur ca ai grija de santatatea ta si pui asemenea intrebare.
Te rog sa imi spui ce s-a intamplat, cum te-ai lovit, ce fel de traumatism ai avut, cat de tare a fost impactul, cu ce te-ai lovit sau cu ce ai fost lovit.Ma intereseaza daca ai avut pierdere de sange dupa traumatism si daca da, cam ce cantitate consideri tu ca ai pierdut?! Ar fi bine sa consulti un specialist Orl de la un spital judetean din zona ta pentru a sti care este situatia ta in acest moment.Astept intrebari.mersi

3 răspunsuri:
| mdprodan a răspuns:

Salut! se pare ca trumatismul pe care l-ai suferit a foat destul de sever si s-ar putea sa fi lasat ceva repercursiuni pentru tine.Te rog ia un bilet de trimitere de la medicu tau de familie(caruia sa ai povestesti ce mi-ai spus mie) catre serviciul Orl spital judetena din zona ta pentru un consult de specialitate si pentru o radigrafie de sinusuri.ok?|! Referitor la produsul de care vorbesti colegii mei al foslosesc post interventii chirurgicale in sfera chirurgiei plastice. Poti folosi creme cu galbenele si propolis ptr.ca sunt exceptionale ca valoare, au capacitate rapida de cicatrizare si vindecare totala.te rog sa ma tii la curnet cu starea ta.mersi

| Alinganea17 explică:

Pai m-am lovit la un antrenament de handbal, mi-a dat cineva cu cotul in nas si era destul se umflat atunci si mi-a curs destul sange dar am oprit-o apasand pe rana, mi-a facut si coaja dar dupa mi-a cazut si acea zona a ramas rosie si se vede cam urat... vreau sa-mi spune-ti ce sa fac sa dispara, poate o crema speciala ceva...multumesc!

| Alinganea17 explică:

Ce parere aveti de contractubex gel?