| BroSafarii a întrebat:

Salut, am cumparat o pereche de tenisi care, cand i-am probat, chiar imi venau bine, dar cand am ajuns acasa, si i-am purtat pe strada... ma jenau la piciorul drept, calcai, oarecum ma strangeau... acum am rana, si ma doare cand bag orice tip de incaltaminte, umblu doar in slapi. Vreau sa mentionez ca purtam sosete.

Exista ceva remediu facut rapid in casa pentru a aplica pe rana? Sau poate o crema? Ceva sfaturi ce sa fac sa imi treaca?

Tenisii se lasa pe parcurs? I-am purtat doar de 2 ori, nu i-am mai luat in picioare de 2 zile, au marimea 41, am citit pe net, ca piciorul omului poate avea marime diferita ( juma de marime aprox. ) fata de celalalt.
Deci cum fac sa ii lungesc? nu sa ii latesc. Spirt si alea alea, nu merge la textile, doar la papucii din piele.
Multumesc! Funda o dau celui mai bun! Noroc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 004 a răspuns:

Dacă e inflamat pune gheata iar dupa usuca bine bine zona va trece mai repede in privința tenișilor nu cred ca ai ce sa le faci

| BroSafarii explică (pentru 004):

Mersi de raspuns, mai astept sa vad si altele.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, se lasa, incearca pentru inceput sa-i porti pe distante mai scurte ca sa se invete picioru cu ei. In magazin n-ai simtit deoarece ai facut doar 2-3 pasi. Daca ti se mai jeneaza piciorul spala-l cu apa rece, aplica putin gheata pe unflatura si apoi da-te cu putina crema.

| BroSafarii explică (pentru Adry05):

laughing Fix la magazin am mers cu ei big grin Doar ca am mers la un magazin mai indepartat laughing. Multumesc pentru sfaturi! sunt recunoscator.