| dnzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Am cumpărat propolis pentru problemele cu mirosul din stomac, credeți ca este ok? Din ce am citit, tinctura de propolis este ce trebuie însă am luat altceva laughing are același efect antibacterian?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Păi mirosul din stomac e din cauza infecției cu helicobacter pilory!
Pentru bacteria asta se ia tratament serios cu antibiotice și inhibator de pompă de protoni nu cu tinctură de propolis.
Mergi și fă o analiză la sânge pentru depistarea markerilor de helicobacter, apoi fă o consultație la un specialist!

| alina2k18 a răspuns:

Pai nu ti-a spus medicul care ti-a recomandat acest tratament?

| Bizon95 a răspuns:

Bicarbonat de sodiu alimentar?
marar (parca - sa nu iti mai miroasa gura)

| Mete0ra a răspuns:

Eu cred ca e ok