| eckoz22 a întrebat:

Am facut operatia pentru scoatere a amigdalelor cu trei zile in urma si de ieri am temperatura. Este normal sa ai temperatura dupa asa ceva? Dupa ce am luat medicamente mi-a trecut, dar acum am din nou ( intre 37 - 38 grade ). Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Psychic a răspuns:

Ar trebui sa faci inca niste analize de sange si sputa ca sa vezi.
Nu e normal, e posibil sa fi luat ceva microbi/virusi din spital si sa ai imunitatea scazuta(asta sigur).
Sugerez:
-renuntatul imediat la produse ce contin zahar(scade imunitatea)
-daca ai peste 7 ani - "Biosept Forte" de la firma "Hofigal"( e un ulei volatil extras din cimbru si cuisoare)-->>este cel mai bun antibiotic la ora actuala! Fara efecte adverse! Se ia astfel: intr-o lingura cu miere se pun cateva picaturi, se amesteca in gura si se inghite(ar trebui sa scrie si in prospect).