| VasileTraianPateu123 a întrebat:

Salut!
Am fost la dentist pentru niste plombe si mi se pare ceva ciudat, este normal sa se simta plombele ca un fel de pamant, nu chiar fine? Adica sa nu fie identice maselelor naturale
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt plombe provizorii. Mai tarziu ti le pune pe cele definitive.

| VasileTraianPateu123 explică (pentru darrio2007):

Din cate stiu sunt definitive

| Frank51 a răspuns:

Nu a șlefuit destul, data viitoare ii zici să mai slefuiască din ea.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu e normal, dar daca e definitiva, o sa ti se slefuiasca automat cand mesteci.

| geoconda a răspuns:

Mai întâi mie mi-a dat cu altceva alb, adevarat ca se simțea cum simti si tu, dar daca ti-a mai zis sa te mai duci, o să îți puna plombă adevărată. Fină