| Bogdanel123 a întrebat:

Am inceput sa ma ingrijorez, deoarece de 2 saptamani am o tuse urata ce nu inceteaza, iar dupa ce tusesc imi vine foarte greu sa inspir si cate odata daca tusesc mai tare imi vine sa vomit... Daca mi-ati putea spune ce as putea avea va rog sa o face-ti! FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Astm,tuberculoza,pneumonie,bronsita sau multe altele.
Du-te la medic.

| Flaviucu a răspuns:

Poate ai inceput astm, mai bine consulta un doctor.

| Weedier a răspuns:

S-ar putea sa ai amigdalita acuta...mai bine du-te la doctor...io cand am fost mi-a pus diagnosticul asta si inca unul, faringita parca, atunci eram racita, mi-a spus sa stau 2 zile acasa, k atunci aveam scoala, nu e asa de grav, dar ma bine du-te la medic sa-ti dea ceva.mie atunci mi-a dat sirop, antibiotic si un spray de dat si in gura si in nas.

| Dianaㄨ a răspuns:

Bronsita, la doctor cu tine!

| Anna333 a răspuns:

De la o astfel de raceala eu am facut astm. nu e de joaca. mergi la doctor.

| unuloarecare a răspuns:

Am patit'o si eu de la fumat. M'a tinut vreo 2-3 saptamani starea asta, apoi am lasat tigarile cateva zile si mi-a trecut... Acum depinde daca esti fumator... Daca nu esti, atunci treci la doctor

| Teo2001 a răspuns:

Ori ti se schimba vocea pentru ca esti baiat ori ai laringita.