| yora543 a întrebat:

Salut, am nevoi de mare ajutor, deci.
Am 1, 73 si 74 kg. Avand in vedere forma corpului meu si multe altele..nu e deloc bine, ceea ce vreau este sa ma ajutati si sa ma sfatuiti in legatura cu alimentatia. Nu mananc foarte mult, si nici multe din comert, dar am o problema cu dulciurile si nu imi pot stabili exact ore pentru mese. Deci, daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi sau o dieta, v-as fi recunoascatoare, trebuie neaparat sa slabesc cat de mult pot in 5 luni, iar daca vreun raspuns ma ajuta cu adevarat primeste funda. Astept cat mai multe raspunsuri. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Noi nu suntem doctori, nici o retetă nu face minuni la oricine, mergi la un nutritionist, el in urma unui consult i ti va da exact tipul de regim adecvat ție, personalizat dacă vrei.

| yora543 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Te inteleg ce vrei sa spui, puteam sa fac asta dar nu am facut-o dintr-un motiv anume, altfel nu mai intrebam. Si am apelat la TPU, pentru ca sunt sigura ca multe persoane au fost in locul meu si m-ar putea ajuta si pe mine

| ILoveMusic25 a răspuns:

Buna! Eu sunt fata... am 1, 63 m si 64 kg. De pe 1 decembrie am inceput sa urmez acest calendar http://www.blogilates.com/......rting-out/ si 30 min workout e de pe youtube si e cu indieni. Intr-o saptamana am slabit un kilogram... Am mancat putin si vreo 2 mere pe zi. Si eu am problema cu dulciurile si nu pot sa renunt la ele ...asa ca mereu cand imi oferea cineva ceva bun luam foarte putin asa de gust sau uneori refuzam dar greu ma abtin. Dar pana la vara vreau sa arat asa cum imi place asa ca incerc sa fac cat mai mult efort pentru a atinge tinta pe care o doresc.

| alesaro a răspuns:

Sunt multe de spus, dar e dificil sa oferi o solutie in cateva cuvinte. Citeste mai multe despre cum poti sa slabesti eficient, sanatos si cu mentinere pe www.SlabescUsor.ro si contacteaza-ma pentru informatii total gratuite. Numarul este pe site. Gandeste-te ce se va intampla in urmatorii 10 ani, cat vei putea lua in greutate si cum te vei simti peste 10 ani cand problema supraponderalitatii se va agrava. Ia masuri!