| Supermanka22 a întrebat:

Am o intrebare, de ce oare cind fac exercitii fizice, cind depun efort, ma doare in soldul drept? Simt parca niste intepaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Poate fi orice, iar daca nu vei face un control, vei suporta durerea si agravarea problemei!
Medicul este solutia!
O zi buna happy

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Faci sport zilnic? poate te suprasoliciti si de aceea ai acele intepaturi.
Poate fi si o raceala/poti cere sfatul medicului de familie.
Ori faci efort rar si organismul reactioneaza.
O zi buna happy

| Supermanka22 explică (pentru caramela):

Nu fac exercitii mereu, citeodata cind dansez mult si obosesc apoi ma doare in sold, poate fi ceva si la oase? sau e ceva la muschi

| caramela a răspuns (pentru Supermanka22):

Poate fi orice, iar daca nu vei face un control, vei suporta durerea si agravarea problemei!
Medicul este solutia!
O zi buna happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate pentru ca nu ai mai facut pana acum.

| vladutzumuresan1996 a răspuns:

Daca nu faci efort in fiecare zi, organismul nu este obisnuit pentru exercitiile fizice pe care le faci. Poti calma durerea cu un unguent, de pilda ALLE Gel.