| HotDark a întrebat:

Am o intrebare :
Deci mentionez ca joia trecuta mi-am facut un tatuaj pe antebrat la un prieten care lucreaza la salon, insa tot ce l-am intrebat a fost cu ce crema sa ma dau..., iar de joia trecuta ma dau cu baneocin si am dat 1-2 ori cu galbenele si mi sa spus ca sa ma dau cu crema cand se usuca tatuaju ( chiar si din 30-30 min din ora in ora.
m-am dat ), imi poate spune si mie cineva de cate ori sa ma dau cu crema pe zi si inca cate zile / saptamani, si ma sperie putin faptul ca in unele parti ale tatuajului pica pielea aia jos iar in alte parti nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| HereToHelp a răspuns:

Daca tatuajul a fost lucrat bine, te vei recupera in aproximativ o saptamana, maxim doua. Normal este sa iti cada toata pielea unde a fost facut tatuajul. Cat despre crema, aplica de fiecare data cand nu mai este. Nu uda tatuajul (aplica un strat foarte gros de crema cand intri in dus si fereste zona de apa)
Sa nu jupoi niciodata pielea, las-o sa cada singura. Bafta!