| FaSTBoy a întrebat:

Am o mare problema de marti am o diareea incredibila si sunt extrem de balonat. Simt ca imi explodeaza burta... am loat la pastile de m-am plictisit. ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Mergi la un spital de infectioase, ai probabil o diaree infectioasa ce necesita tratament antibiotic si rehidratare cu perfuzii.

| EmaS a răspuns:

Si cum ai stat asa de marti? Bea mult ceai amar si incearca sa mananci de regim. Daca nu iti trece, fuga la medic!

| BruneTTe a răspuns:

Stiu ca poate suna ciudat. dar din moment ce ai luat pastile si nu a functionat poti incerca si asta. Du-te la bucatarie, cauta gris si ia 2 linguri mari [ e cam greu de inghitit dar na]. Fara apa ca atunci nu mai are niciun efect. O ora sa nu bei. Ar trebui sa fie mai bine.
La pastile, bune sunt Imodium. Dar poate le-ai luat deja si pe astea laughing

| venusdoom a răspuns:

Du te la medicul de familie si o sa ti explice mai bine ce ai.sau nu aithinking

| Adryan657 a răspuns:

Du-te la farmacie naturista si cere ceai de inchegatoare
e o planta tare buna
sau ceai de afin