| secret_1347 a întrebat:

am o problema am 12 ani si am siniii mici ce sa fac ca sa-mi creasca mai repede? am auzit ca daca sari in sus pina obosesti iti va creste. este oare adevarat? si dupa menstruatie iti cresc ce sa fac sa-mi creeasca in mai putin de 2 luni :?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cine a râs de tine?
Ești în perioada de creștere și sânii vor mai lua în volum până la 16-17 ani când se încheie procesul de pubertate.
Nu te mai lua după toată lumea. Sânii nu cresc în 2 luni, în ani!
Și pentru ce vrei să-ți crească așa repede?
Pa, pa.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

E adevarat ca daca mai scrii "sinii" sau "pina" nu mai cresc deloc

| TeooTeo a răspuns:

In tot cazul nu purta bustiera (ti se fac mai mici) sau sutien(ti se lasa )
byeelove struck

| crysyone a răspuns:

Eu am 13 ani si nu am sani deloc dar ce imi pasa mie o sa creasca sincer nu ma doare chiar asa de tare de asta si am avut si prieten pana acum si m.am remarc si la soala asta nu ma oprit cu nimic.da si eu ma ntreb cteodat de ce se intampla asa faza cu daca sari pana obosesti e o prostie. succes in continuare si dc vrei sani asa de mari de la 12 ani ca sa fii una din acele piti?

| lSummerl a răspuns:

Hello ai 12 ani ai vrea sa le ai ca aia de la tv 20 kg un san?

Răspuns utilizator avertizat
| Gabi1335 a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa parcurgi ghidul menstruatiei creat de cei de la chilotis.
https://chilotis.com/

| andreea_7819 a răspuns:

Da...uite pe mine ma dor sfarcurile si am citit pe TPU ca poate asa creschappy:* si eu am aceeasi problema dar eu am 13 anibig grin:* nu stiu daca la toate fetele dar pe mine ma doare spatele, capul, ma doare intr-o parte... asta e :* suntem femei si trebuie sa astepti pana la 18 ani sa cresca.Am o cunostinta care are sani asa de mici si a alaptat 2 copii.Un sfat prietenesc:*:"CINE TE PLACE TE PLACE ASA CUM ESTI!":*:*:*:* sper ca te-am ajutat:*:X