| nr7_9329 a întrebat:

Salut, am o problema, am calcat gresit de vreo 3 luni intr-un meci si de atunci ma mai doare glezna chiar si tendonul nu chiar asa tare ca la inceput dar cand merg la fotbal si ma fortez incep durerile. ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cosimina a răspuns:

Am patit si eu asa o data.In primul rand ar trebui sa mergi la un doctor sa te consulte.Pana atunci ar trebui sa cauti la farmacie o alifie pentru durere si sa iti infasori glezna cu o fasa elastica dupa ce ai aplicat crema.Si nu ar mai trebuii sa joci fotbal pana nu se vindeca