| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu coloana cervicala si nu stiu daca este ceva grav,daca da complicatii, cum se trateaza etc. Ideea e ca eu am gatul putin in fata si oricat as incerca asa arat eu. Mentionez ca atunci cand pun barbia in piept ma doare putin coloana. In rest nu am probleme. Am spatele drept, n-am cifoza sau scolioza. Aveti idee ce problema am? E grav? Duce la complicatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihai87 a răspuns:

Poate fi spondiloza, o afectiune frecventa in ziua de azi. Du-te la doctor, nu lasa sa se accentueze durerile, pot deveni groaznice. Cel mai probabil ti se va recomanda un unguent si un anti inflamator daca spondiloza e usoara.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi ce zice medicu de familie

| NH4OH a răspuns:

Eu aș zice să spui cuiva din familie și poate știe un doctor bun. Clar trebuie să te duci la un doctor, noi aici ne putem da cu presupusul, altul să te facă să te îngrijorezi până la tremurare, altul să te facă să fii calm și să stai liniștit că nu ai nimic, iar tu în final nu vei știi ce să crezi. Cel mai bine și indicat ar fi să consulți doctorul, el te poate lămuri.
Poate ai dormit rău într-o noapte, eu nu îmi închipui ce poți avea thinking
Baftă.

| anonim_4396 explică (pentru NH4OH):

Mersi. Apreciez modul in care ai abordat problema.

| Gunoi a răspuns:

Nu cred îți recomand să stai pe burtă în pat cu patul în sus când stai la telefon

| anonim_4396 explică (pentru Gunoi):

Sa stai tu ma pe burta cu patul in sus

| Gunoi a răspuns:

Capul °

| Gunoi a răspuns:

@ Maryus1999 am corectat.

| anonim_4396 explică (pentru Gunoi):

Bravo