| Panteras a întrebat:

Salut am o problema cu piciorul stang,simt cateodata cate o intepatura la nivelul coapsei,mi se intampla de cateva zile,mi-e frica sa nu fi facut vreo ruptura de muschi partiala,durerea nu e constanta, ma doare doar cand incord brusc muschiul piciorului.
daca e vorba despre o ruptura vreau sa stiu cum sa remediez situatia, luni incep scoala asa ca nu mai am mult timp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Da de unde.Ai ceva probleme cu discul la coalana, deci nu ceva grav dar sigur de acolo e de la nerv, discul apasa pe ner, ori il atinge asa cid si cind.Deci ai un disc nitel bombat.Ar fi de preferat sa faci un RMI la sectiunea lombara si sa stii sigur cum stai. Daca e doar bombat exista interventii, deci nu operatii care rezolva aceasta problema.

| MadWolf16 a răspuns:

Nu inteleg oamenii ca tine, pui intrebari pe un site in loc sa te duci la spital sa vezi ce ai.