| Ja_Rule a întrebat:

Salut,

Am o problema cu spatele, cand dorm noaptea mai înspre dimineata începe sa ma doară spatele de la mijloc in jos toată partea de jos ma doare, eu normal dorm intr-o parte, am problema asta de câțiva ani am fost la doctor si o zis ca trebuie sa fac exerciții pentru spate, am făcut exerciții dar tot ma doare noaptea spatele dupa câteva ore de somn (6-7h)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este mai greu sa o faci dar schimba-ti pozitia de somn. De aici vine problema ta.

| TheSpell a răspuns:

Și eu am problema asta, doar ca puțin mai grav.
Faza e că dacă faci exercitiile alea câteva săptămâni nu rezolvi nimic.
Ca să aibă efect trebuie făcute în jur de 3 luni sau mai mult.
Ar fi indicat să mergi iar la medic, să-i spui ca încă ai dureri și să întreb cum și cât timp să faci acele exercitii.