| Awolnation a întrebat:

Am o problema la subsioara dreapta. Acum o săptămână am inceput sa folosesc un deodorant spray de la Nivea ce conține alcool și m-am oprit din a-l folosi deoarece mă ustura subsioara stânga. Acum, de câteva zile prima data la subsioara dreapta a apărut o roșeață iar apoi a început să se usuce pielea din ce in ce mai tare, in prezent este foarte uscată și s-a făcut mov. Alte simptome nu am. Nu am mai pățit niciodată așa ceva. Nu o sa mai folosesc niciodată deodorant cu alcool, acum folosesc unul fara alcool, tot spray. Sa dau cu o crema de la Nivea pentru hidratare pe locul unde s-a uscat pielea sau sa nu fac nimic în speranța că va trece de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ori te epilezi la subrat?

| christine99 a răspuns:

Cred ca ceva natural ar fi mai bun, o crema de galbenele dar e ok si cu putina Nivea. Daca nu-ti trece in o saptamana vizibil, ar trebui sa mergi la un dermatolog.