| Iijhjh a întrebat:

M-am iritat pe fata, am dat cu o crema de acnee si mi-a uscat fata si ma ustura. Aseara am dat cu o crema de cicatrici ca nu am avut alta ca Nivea are alcool. Cu ce sa dau? Mierea e buna? Ma ustura pa pisca imi ia fata foc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Mergi la farmacie si cumpara o crema care hidrateaza pielea si care sa fie buna pentru tenul acneic. Citeste cu atentie ingredientele, ar trebuie sa nu aiba alcool sau parfum ca sa nu te irite si mai rau. In general, firmele ca La Roche Posay, Bioderma, Avene, sunt bune.
Evita sa mai incerci creme noi pe tot tenul. Incearca pe o mica portiune ca sa vezi cum reactioneaza tenul tau la ingredientele pe care le contine crema. Nu stiu daca mierea este buna, eu nu as incerca tratamente babesti. Ar putea sa aiba o reactie urata tenul tau daca oricum te ustura.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, mierea de albine este foarte buna!