| CerBuuu22 a întrebat:

Salut, am o problema legata de inima.
Noaptea cand ma pun sa adorm stau putin in pat si parca mi se opreste inima. cand pun mana la piept nici macar nu o simt cand bate. dar pot sa respir. mi se inampla asta si cand stau in picioare de exemplu dar numai noaptea.. Mi se mai inampla ca in timp ce dorm sa ma trezesc si inima sa imi bata cu putere. de obicei cand ma trezesc in astfel de moment visez de exemplu ca imi cade ceva in cap marog. ceva de care sa ma speri. dar principaul motiv de care ma speri este prima problema. nu stiu. parca simt ca mi se opreste inima si nu o simt batant. sunt eu nebun? e ceva normal? ma speri degeaba? Sau sunt nevoit sa iau legatura cu un doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste anxietate si e pe fond psihic. Teama,frica de moarte si fixatia ca ceva n e in regula cu tine, ori ca nu iti bate inima, te sperii in somn, visezi urat, paianjeni pe pereti si alte chestii cum ca ti-ar cade ceva in cap, e anxietate si duce la stari de panica.Bineinteles ca te rezolva doctorul psiholog.

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Mergi la cardiolog ca sa scapi de idee. Daca nu este nimic, atunci nu te mai concentra atat pe bataile inimii. Mergi la culcare cu ganduri frumoase.

| alinadianaaa a răspuns:

Nu este nimic grav, cee ce ai tu sunt atacuri de panica.

| Madutzza98 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iei legatura cu un doctor!

| sonyc3l a răspuns:

Ce ai tu sunt niste atacuri de panica.dar nu ar strica sa te duci la doctor pentru un control (: