| PabloEscobarGaviria a întrebat:

Am o problema si nu stiu cum sa mai scap de ea. Transpir mult si am inceput sa am mancarimi in zona inghinala, de la frecat mi-au aparut niste rani micute care ma ustura, sunt multe pe toata zona si ma jeneaza tare. Nu am incercat nimic pana acum, gen creme sau ceva. Dar as vrea un sfat ca parca nu mai trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Te speli (faci dus) suficient de des? Foloseste un gel de dus care protejeaza pielea. Ma rog, nici sa faci dus de patru ori pe zi nu e bine.

Daca nu trece, mergi la medic.

| JicaContra a răspuns:

Spala-te de cateva ori pe zi, inainte de a pleca undeva, si imediat cum te intorci
da cu deodorant

MERGI LA DOCTOR

| oz_1736 a răspuns:

Poate te-ai ras, te-ai scarpinat prea tare si te-ai zgariat. Incearca tetraciclina (antibiotic), cicatridina cateva zile. Daca e de la ras, unge-te cu o crema imediat dupa ce te razi

| PabloEscobarGaviria explică (pentru oz_1736):

Nu e de la ras, ca mi se intampla de ceva vreme si pot face diferenta.