| ゼロの a întrebat:

Am o punga de fistic din Germania care a expirat pe 17.10.12. Daca le voi consuma ce credeti ca se poate intampla?
P.S Scuze daca nu am nimerit categoria.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jeffdragos a răspuns:

Nu patesti nimc am mai patit-o si eu

12 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Superi ficatul, ca el proceseaza toxinele. Posibil sa fie rancede sau cu mucegai... Alimentele se consuma doar in perioada de garantie pentru ca dupa, au efecte necunoscute, dar in nici un caz benefice organismului.
Arunca-le naibii, ca nu se merita sa-ti risti sanatatea pentru 5 lei!

| onasis1961 a răspuns:

Fiind vorba de fistic, să fim serioşi, în afară de a fi râncezi ce crezi că se poate întâmpla.

| eXtreme21 a răspuns:

Producatorii de orice alimente pun un termen de valabilitate deja foarte prelungit pentru ca produsele lor sa poate fi cumparata, daca mai sunt si expirate de 2 luni deja nu e bine. Parerea mea e ca ar trebui sa le arunci.
Sper ca am putut sa te ajut.

| ゼロの explică (pentru eXtreme21):

Hei, am pus intrebarea dupa ce le-am mancat fiindca am vazut termenul doar atunci. sad Am sa iti spun maine daca am ceva big grin

| eXtreme21 a răspuns (pentru ゼロの):

Off. Stai linistit, fisticul nu este un aliment "greu", iti spun asta ca sa nu-ti faci griji prea mari.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Mori.
Pe curând!

| ゼロの explică (pentru PedoBarbie):

big grin nu voi murii, mai vreau sa traiesc pana pe 21 laughing

| PedoBarbie a răspuns (pentru ゼロの):

Foarte amuzant. Îndoctrinaţi mai sunteţi. Chiar dacă va veni o cometă viaţa pe Terra v-a reapărea aşa că o zi bună.

| ゼロの explică (pentru PedoBarbie):

Of! Eu speram la extraterestri... big grin Noapte buna.

| PedoBarbie a răspuns (pentru ゼロの):

Şi ţie.

| Lil2828 a răspuns:

Stai linistit/a. Nu patesti nimic.Am patit si eu sa mananc ceva si sa ma uit, dupa ce am terminat, la data expirarii si nu am murit laughing

| hipsta a răspuns:

Apocalipsa.