| DiaconuLeonard16 a întrebat:

Salut!
Am observat că la mâna dreaptă de la scris mi s-a îndoit efectiv puțin (sau pe românește s-a strâmbat) degetul mijlociu.
Știu că am scris destul de mult și am observat și o mică umflătură aproape de unghie în locul unde țin eu pixul
Ce aș putea face ca măcar să îmi corectezi poziția cum țin pixul sau cum pot să fac să nu mai în acea bătătură adică ce tipuri de pixuri se folosesc sau dacă e mai recomandat să folosesc stilou?
Sau orice truc știți voi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU te stresa de la atata lucru nesemniticativ, ca toti avem acel deget usor indoit si nimeni nu a murit de la atata lucru.

| OmBanal33 a răspuns:

Aceeasi "problema" o am si eu, de asemenea orice profesor sau orice om ce a scris mult...
Ceva de "reparat" nu cred ca exista...

| Hyunjinsboxers a răspuns:

Cred că ajuta pixurile cu cauciuc. Așa mi s-a făcut și mie că am strâns prea tare de pix

| Anamaria6378282 a răspuns:

Nu prea cred ca poti sa eviti acea umflatura sau faptul ca degetul tau pare stramb, e o consecinta a scrisului, mai ales cand scrii mult, fara pauza. Aceasta dispare de la sine la un moment dat, nu ti face griji, nu vei ramane cu degetul stramb pe viata de la pixul acela laughing