| anonim_4396 a întrebat:

Stiti umflatura aia la degetul mijlociu de la mana dreapta din cauza scrisului? Am cautat alte intrebari pe TPU dar nu prea m-am lamurit, vazusem un raspuns cum ca ar fi os mort si trebuie sa se duca la doctor ca sa i-l scoata sau ceva de genul. Azi am observat la mana stanga la degetul aratator ca este o umflatura foarte mica (nu prea se vede daca nu te uiti atent) care pare a fi asemanatoare cu umflatura de la degetul mijlociu, cand apas nu ma doare dar se simte ca este ceva foarte putin umflat. Cred ca este din cauza ca atunci cand stau pe telefon indoi degetul si stau mult timp cu el asa. Nu vreau sa se faca la fel de mare ca si la degetul mijlociu. Daca Doamne fereste se face la fel de mare ca si acolo cum il pot face sa dispara? Exista vreo operatie pentru a scapa de umflatura aia? Ca tot veni vorba de doctor, os mort se numeste umflatura de la degetul mijlociu sau este ceva cu totul si cu totul diferit? Ohh, imi urasc degetele! Imi este rusine sa imi afisez mainile la vedere de aceea aproape pereu stau cu palmele inghemuite.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mie mi se pare că se aseamănă mai mult cu o bătătură thinking

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru supadeceapa):

Nu este batatura, e un fel de deformare a degetului pe care majoritatea elevilor o au(din cauza ca strang instrumentul de scris prea tare) si o am din clasa a 3-a sau a 4-a si nu dispare