| anonim_4396 a întrebat:

Salut am parul foarte degradat am incercat tot felul de masti cu ulei de ricin, miere de albine, galbenus de ou, ceai de musetel mai multe dar tot degeaba m-am si tuns nimic, este asa de la radacina ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De ce nu mergi la dermatolog? Cu siguranță îți va da ceva bun pentru părul tău! Baftă!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Apa de spălare să fie mai rece, nu mai faci "apel" la placă, feon, etc. cât și la fixativ/gel/ceară/etc. deoarece trebuie să lași părul să respire.
De asemenea dacă nu apare nicio amelioare în 3-4 săptămâni mergi și la medicul de familie pentru analize de sânge, dermatologie.
Pa, pa.

| EmaS a răspuns:

La mine da rezultate vizibile. care 1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe luna.

| doctoressa a răspuns:

Buna seara,
Ar fi bine sa mergeti la un medic dermatolog. Daca doriti sa incercati si alte retete naturiste va recomand urmatorul articol: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-par-stralucitor

| Brunetica a răspuns:

Daca cu astea nu merge inceraca cu ulei de masline sigur o sa ai rezultate!

| Melody a răspuns:

Ai grija si la alimentatie. Daca niciun tratament exterior nu functioneaza incearca o cura de fruncte si legume.

| Lavymee a răspuns:

Eu folosesc sampon si masca de la avon pentru par uscat si degradat de la Advance Techniques si pot sa spun ca acum am parul mult mai frumos decat inainte si chiar sunt bune. Sper ca te-am putut ajuta :*

| coryna_7140 a răspuns:

Incearca gama reparatoare de la ELSEVE, L'oreal.Mie una mi se pare buna, in prezent o folosesc.