| EmyD2001 a întrebat:

Am si eu doua intrebari. Am cautat pe net "proteine de slabit"'. (Am vazut pe net la cineva ca un prieten de al lui a luat proteine sa slabeasca, ma rog.)
Si intrebarile mele sunt :
Pentru ce se folosesc mai exact aceste proteine?
La 15 ani merita sa imi cumpar?
Ajuta la slabit? (Adica slabesti doar consumand proteine, sau trebuie sa tii si un regim strict?)

Fara raspunsuri in bataie de joc va rog...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu exista "proteine pentru slabit"... proteinele refac fibrele musculare dupa antrenament.

Exista SUPLIMENTE pentru slabit.

Exista multi INAPTI care spun "proteine" la orice supliment ( chiar si cele cu ZERO proteine ).

Invata sa te exprimi.

| Divy a răspuns:

Dacă ți regim strict și faci mișcare slăbești nu ai nevoie de altele

| Ioscaa1 a răspuns:

Nu cred ca la 15 ani sunt bune, sunt Fat Burner nu proteine, te ajuta sa arzi grasimi(Nu slabesti daca le consumi), din cate stiu te ajuta cam cu un procent de 2% cand le iei in timpul antrenamentului. Daca le iei fara sa faci nimic mai bine nu le ieilaughing, Oricum mai bine ai grija la ce mananci decat sa cumperi asa ceva, si daca ai de gand sa cumperi intai intereseazata ce sa iei mai exact, si ce ar fi bun pentru tine.