| Takeen a întrebat:

Salut ..Am si eu o intrebare..Am o masea cariata si cand dau de frig sau si in alte momente incepe sa ma doara rau ..nu ma lasa nici cum de la nici o pastila.dar cu putina paine pe gaura ma lasa ..cum as putea sa scap de durere? cum as putea sa imi ucid nervu in afara de a merge la dentist? am auzit ca se poate ucide si cu conservant.dar astept raspunsurile voatre dau fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlbaAura a răspuns:

Nu ai cum.Du-te la medic.Se poate infecta și-atunci e mai rau.Pentru durere ia ketonal,algocalmin, aulin, flamexin, tador, antinevralgic. Oricare din ele.

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

De ce Dumnezeu nu mergi la stomatolog? Nu inteleg, ai o carie, pe acolo intra bacteriile, asa infectie frumoasa ti se poate face acolo. De la carii poti sa ai chiar probleme cardiace. Daca tie iti place durerea si sa iti neglijezi sanatatea nu ai decat sa stai asa, cu painea-n masea.

| Azµre a răspuns:

Tu nu ai cum să omori nervul, chiar dacă l-ai omorâ nu ai cu ce să îl scoți ceea ce va duce la necrozarea dintelui într-un final și infecția acestuia.
Du-te la medic nu doare deloc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Orice ai face,nu scapi de medicul dentist!
Fă-ţi curaj şi du-te la dentist să ţi-o repare, nu doare la dentist, mai repede doare o extracţie, ţi-o polizează, eventual îţi va băga ceva tratamente în ea acolo.
Curaj!
Te pup!

| Jee354 a răspuns:

Daca acea masea este cea de minte, te-as sfatui sa te duci la stomatolog..Ca sa ti-o scoata.Am patit-o si eu.

| AntonioDumeIoan a răspuns:

Du-te la medic se poate infecta