| ferar12 a întrebat:

Am si eu o intrebare!
De obicei eu consumam marijuana! Niciodata nu am baut alcool ca eu cred ca este mai periculos alcoolul.In cat timp iti trece alcoolul din tine fata de acelea? Lumea spunea ca in 6 luni.Cei de la spital mi-au spus ca Maria iti ataca neuronii.Eu zic ca alcoolul la fel doar de asta nu iti poti controla mersul. Cand conduceam eram mult mai atent.Beat niciodata ca este periculos am auzit.Care este mai sanatos? Vreau sa imi spuneti detaliat despre Maria si Alcool. De la alcool poti muri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Alcoolul in cantități mici si rare nu te afectează si se elimina din corp in cate ore

| Donsavas a răspuns:

De la alcool poti sa faci comă alcoolica dar de la marijuana nu mori daca nu te stii cu vreo boala de inima.

| Iote a răspuns:

Nici una nu este sanatoasa. Ambele iti afecteaza neuronii. De la ambele poti muri.
Nu este obligatoriu sa consumi ceva. Renunta la acest obicei.

| AnonimMareMareMare a răspuns:

De la consumul de cannabis nu stiu sa fi fost decese, insa de la alcool, foarte multe. Oricum, alcoolul este mult mai nociv decat cannabisul. Informeaza-te din documentare despre cannabis.