| bondornicu a întrebat:

Am si eu o intrebare... Este normal daca am slabit in jur de 5-6 kg in circa 3 luni? Am mancat la fel, DOAR ca am renuntat la dulciuri (de tot, maxim un snickers pe luna), am renuntat la coca-cola de tot (pana atunci beam zilnic), am renuntat la fast-food (mancam de 3 ori pe saptamana pana atunci). Nu am facut sport, am mancat la fel, si am baut multa apa si doar apa, nimic altceva.
As vrea sa stiu daca este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Ai slabit FOARTE putin. Trebuia sa slabesti macar 12 kg.

| M03 a răspuns:

Este chiar putin, in medie intr-o luna cu un stil de viata sanatos si miscare poti ajunge sa slabesti si 4-5 kg.
Poti continua acest stil, mai ales daca te simti bine, rezultatele nu vor intarzia sa apara! Succes!

| neverforgettiyourregretti a răspuns:

Ai slabit destul de bine. Numarul de kg slabit in momentul in care se renunta la zaharuri procesate si fast food depinde de cantitatea de fast food/zahar pe care un individ a consumat-o inainte si de greutatea pe care o avea individul inainte sa se apuce de slabit.
Spor in continuare la slabit.