| Faraway002 a întrebat:

Intrebarea mea este in legatura cu slabitul.
Vreau sa scap de grasimea de pe abdomen cat mai repede. Nu am timp de mers la sala sau de facut cine stie ce sport, asa ca am decis sa-mi controlez alimentatia. Pana acum mancam multe dulciuri zilnic, fast food si consumam orice fel de sucuri, dar am renuntat la toate astea ca sa dau jos grasimea, iar azi am mancat un iaurt dietetic, un ou fiert si am baut ceai verde. Daca continui tot asa, in cat timp voi avea abdmenul plat? Am nevoie urgent, tocmai am mi-am luat un tricou cu buricul gol, ajunge in cateva zile laughing
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lllanonimalll a răspuns:

Eu cred ca poti manca mai multe lucruri intr-o zi, nu numai ceai si oua, sau ce ai spus. Am auzit ca e important sa mananci la ore fixe si sa ai grija ce mananci, adica cum amesteci mancarurile. Si chiar daca nu ai timp de sport sau sala, in loc sa mergi cu masina sau autobuzul, poti merge pe jos sau chiar alerga. Dar cred ca ar fi bine sa te documentezi bine despre chestia asta, caci pare simplu dar poate ori sa nu aiba efecte, ori chiar sa pui la loc mai mult decat ai dat jos intr-o perioada de timp. Dar ar fi mai bine sa te documentezi ca sa fii sigura ca nu gresesti. Succes si o sa arati super in tricoul alawinking

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Maghear_Alexandra_1995 a răspuns:

Dacă nu mai mănânci mâncare "proasta" și continui cu mâncare sănătoasă e ok. Încearcă și sa te plimbi măcar seara sau sa te dai cu bicicleta role etc.