| ketchuppw a întrebat:

Salut.am si eu o problema cu parul meu, mi se ingrasa foarte repede.ma spal pe cap ( imi dau de 2 ori cu sampon) si dupa 2 zile deja e foarte gras. ce pot face sa nu il mai am asa gras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ShoriceL43 a răspuns:

Pai si mie mi s-a intamplat asta de nenumarate ori...
Dar eu cand ma spalam duminica miercuri il aveam foarte gras si arata foarte urat.parca il aveam ud.
Dar eu am incercat samponul "Alpecin"
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Si vreau sa spun ca de atunci chiar nu mai am nici o problema si spalate foarte bine de 2 ori iar dupa aia date cu balsam si ai sa vezi ca totul o sa fie in regula.
Sper ca te-am ajutat:*.te pup:*
Funda?;;)

1 răspuns:
| ynna93 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si-am cautat mereu solutii.dar mi-am dat seama ca nu exista.trebuie sa te clatesti foarte bine si cam atat...asa-i natura parului tau n`ai ce`i face.decat sa te speli la 2 zile.