| Culcus a întrebat:

Salut, am și eu o problemă. Pe testiculul stâng am un fel de umflătură cred. Adică nu e la fel ca celălalt testicul. La cel stâng venele sunt mai pronunțate, nu neapărat că se văd, dar la palpare sunt mai mari, ceva de genul și spre testicul e ceva moale, cred, nu prea îmi dau seama ce este. Am 16 ani și sunt puțin îngrijorat, voi ce ziceți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Roxana19928 a răspuns:

Du-te la un doctor urolog

| alex04041982 a răspuns:

Consulta urgent ginecologul.e specialitatea lui.

| hardspeed051 a răspuns:

Du-te la un doctor special pentru asa ceva sa iti faca un control amanuntit, sau poti sa vorbesti si cu doctorul/doctorita de familie si iti va explica el/ea mai multe.