| Allen_Ilica_1997 a întrebat:

Salut am un cucui de vreun an.....Am dat capul de o etajera si e fix pe frunte... oare mai pot să scap de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca intr-un an nu ti-a trecut cucuiul, ma indoiesc sa-ti mai treaca.

| Simon a răspuns:

Viziteaza un doctor daca a trecut deja asa mult, sau poate vrei sa arati ca van Damme tongue

| RAY a răspuns:

Pune gheata acolo

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Oare, de ce nu ai masat locul, atunci când te-ai lovit? Trebuia să aplici și o compresă cu apă rece, ori gheață pe locul dureros. Fiindcă așa se procedează, în astfel de situații. Și, când e vorba de lovituri la cap, atât de mari, trebuia să te duci de urgență la spital. Tu ai făcut un HEMATOM (hematom= acumulare de sânge în țesut determinată de ruperea unor capilare sangvine, în urma unui traumatism/lovituri puternice).
Sper să nu ai probleme (complicații) de-a lungul vieții, din cauza lui. După atâta timp, în care ai rămas pasiv/delăsător și nu ai făcut nimic pentru vindecarea sa, cred că numai chirurgical se mai poate îndepărta acum. Totuși, vorbește cu un medic, poate îți ajută și tratamentul medicamentos. Sănătate multă și e bine să fii optimist!
http://www.clickpentrufemei.ro/......16279.html

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar nu cred ca mai trece. Totusi cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Daca e in genul jean claude van damme nu mai scapi tu de el. Incearca totusi sa treci pe la un doctor sa intrebi.

| smartshoppers1 a răspuns:

Da se rezolva cu o mica operatie, ai un cheag de sange probabil acolo care s-a cam incapatanat sa se retraga.

| bogdan2eric a răspuns:

Mai da cu capul odata poate intra la loc laughing)))