| maddog95 a întrebat:

am un stepper si nu stiu cam cat sa fac pe el, cat timp si cam cati pasi, plus ce zone lucreaza, doar picioarele sau si abdomenul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| s8tan a răspuns:

Salut. Stepperul din cate stiu iti lucreaza gambele, pulpele si fesierii. Despre exercitii nu stiu ca sa iti zic deoarece fiecare isi fac propriile exercitii. Sfaturile mele sunt ca la inceput sa faci in reprize mici si scurte ca sa eviti febra musculara, ulterior sa maresti timpul si reprizele in care lucrezi. Deasemenea dupa mazim 5 zile de exercitii, neaparat 2 zile sa faci pauza pentru a permite muschilor sa se relaxeze/sa-si mareasca masa.

1 răspuns:
| PetreConstanta a răspuns:

Pe stepper nu se fac pasi ca nu esti pe banda de alergat Fa si tu pana nu mai te tin picioarele