| anonim_4396 a întrebat:

Am varsta 17 ani, inaltimea 1.85, iar greutatea este 75 kilograme, as vrea sa cumpar o solutie (Ulei, praf, ceva) care sa-mi stimuleze cresterea parului facial (Adica vreau barba).
Exista vreo solutie?
Am incercat sa iau puful de pe fata zilnic cu Bic-ul si cu spuma dar nimic...
Help, please! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Uhm,sincer... problema asta o aveam si eu. Dar s-a rezolvat partial, am 22 de ani si port barba, e cam rara dar e o barba totusi.Chestia e ca ...Nu stii la ce te inhami, pentru ca purtatul unei barbi, nu prea e de 'toata lumea' nu ca ma dau eu 'rotund'.Dar crezi ca iti va sta bine cu barba slabut?(Nu am nimic cu tipi slabi)Dar crezi ca vei arata mai cool slab cu barba? Lasa-ti un cioc finut, o mustata finuta, dar nu barba.Vei arata oribil. Apropo eu cand zic barba, ma refer sa fie lasat sa creasca toata fata cu exceptia pe gat.Si obraji si perciuni, si cioc.Cu exceptie pe gat, acolo te faci(Cel putin eu ma fac) Oricum, crede-ma uneori nu vei avea chef sa te barbieresti, in plus iritatile, plus ca vara dupa barbierit cand transpiri te ia o usturime de fata de iti vine sa il bati pe ala care a inventat barba laughing la 17 ani voiam si eu barba, dar uneori parca nu am nici un chef sa o aranjez dar trebuie, ca de la o barba aranjata de domn, la una de boschetar neingrijita e doar un pas happy si eu ma asigur ca acel pas nu il fac niciodata big grin

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Nu forta natura.

| pisicutzza990 a răspuns:

Ai doar 17 ani, deci..nu ai ce sa faci.S-ar putea sa iti creasca barba cand vei fi mai mare. Unor barbati nu le creste barba, dar nu prea cred ca te numeri printre ei.