| mafiot1 a întrebat:

Salut.Am vazut ca s-au lansat noii covrigi de la Grand Papa cu vin rose si cu seminte de canepa si as vrea sa stiu da ca mananc 5 pungi o sa ma droghez de la canepa si daca o sa ma ametesc, imbat? PS:La semintele de canepa spune 3, 7%.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este canabis, ci canepa simpla, care contine cantitati extrem de mici de canabinoli, ar trebui sa mananci macar vreo 200 de kilograme de seminte ca sa inceapa sa se cunoasca. Vinul se pune inainte de copt, deci alcoolul se evapora complet la copt, asa ca nici asta nu merge.

| sierra1 a răspuns:

5x100gr/ pungă = juma de kil - rezultă
vin rosé (2.1%) - : 10, 5 grame (tărie vin 24 grade) echivalent 2 grame alcool pur. Concluzie din 2 grame de alcool te îmbeți dacă ești hamster sau ceva la fel de mic.

Semințele de cânepă NU sunt tipul indian deci poftă mare, rămâi neamețit, neînbătat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu te vei droga pentru ca acele seminte nu sunt tipul indian, nici sa te imbeti ca doar nu esti soricel si daca mananci 10 pungi nu te imbeti.