| Vlad112233 a întrebat:

Salut,as vrea sa vorbesc cu un psiholog dar online, stie cine un psiholog online bun sau un site unde as putea intra?
A incercat cineva este ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Nu prea functioneaza pe online. E nevoie de contact vizual in viata reala. Creierul tau nu poate fi pacalit atat de usor. El deja stie ca esti in spatele unei camere web si ca nu are nici un pericol de anxietate, rusine, etc... si nu rezolvi nimic. Mai bine vezi de unul local si plateste o sedinta pe saptamana sa vezi daca ti se pare ok, si de acolo vezi tu.

| sammie a răspuns:

E mai bine sa vorbesti cu el fata in fata in realitate, nu online.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Dacă vrei. Pot încerca să te ajut eu.

| Vlad112233 explică (pentru DeMicUnCălător):

Cum mă poți ajuta?

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Vlad112233):

Cu nimic.
Iți pot doar spune cum aș proceda dacă aș fi in situația ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://terapeuti.ro/intreaba-terapeutul-online/

Are și grup pe Facebook, vezi detalii pe site.

| Calinnebunul a răspuns:

Salut, sotia mea e psiholog si ofera sedinte online. In cazul in
care ai sun 18 ani, sotia mea ofera 10 sedinte gratuite prin programul guvernamental din grija pentru copii. Trebuie doar o adeverinta de la medicul de familie si una de la scoala. O gasesti pe www.ioanaflorea.ro

| Clyde a răspuns:

Incearca My Talking Ben

| Vlad112233 explică (pentru Clyde):

Ți se pare că îi o gluma?