| Anonymus12321321 a întrebat:

Salut, astazi dimineata mi-a aparut "herpes" la gura "buza de sus", cum pot sa scap mai repede de el? Nu e prima data cand imi apare si nu stiu cum sa fac, nu suport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Îți cumperi de la farmacie un unguent numit Aciclovir și aplici pe herpes, o să îți treacă mai repede, și bea multe lichide, nu știu dacă ai observat, dar atunci când ai herpes corpul cere mai multă apă

2 răspunsuri:
| georgianaanonim1 a răspuns:

Poti incerca cu o bucata de usturoi taiata in 2 si freci cu sucul acela acolo.happy