| anonim_4396 a întrebat:

Salut, astazi mi-am luat temperatura si aveam 35.8 cateodata 36-36.1 luata sub brat ar trebui sa ma ingrijorez? Am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CosminDamian a răspuns:

Temperatura ta este perfect normală iar dacă câteodată ajunge la 35 sau 36 este normal pentru vârsta ta din cauza stărilor tale de spirit. Îți dau un sfat: Nu te mai îngrijora pentru lucruri mărunte. Ce gândești aia atragi.

| Musafuka21 a răspuns (pentru CosminDamian):

Mulțumesc!

| CosminDamian a răspuns (pentru Musafuka21):

Pentru puțin!

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu, este o temperatura buna, normala.
Peste 37 se considera febra.

| Lukasssz a răspuns:

E okey sa ai 36

| mi25 a răspuns:

Cu termometrele acestea noi rar cand depasesti 36 de grade C. La cele vechi, cu mercur, daca temperatura este sub 36 de grada da de gandit.

| TheStrategist a răspuns:

E normală temperatura

| Pikmin a răspuns:

E o temperatura normala, nu ai de ce sa iti faci griji

| xxxRomeoFantastikxx69xxx a răspuns:

Da,poti sa mori ai grija frate
be careful