| anonim_4396 a întrebat:

Salut, azi am avut dureri foarte mari la o maseara, m-am uitat, este gaurita pana la nerv, maine de dimineata vreau sa ma duc la orice dentist nu conteaza, saptamana viitoare plec din tara si, nu vreau sa am probleme cu maseaua, mie cam frica sa o scot, nu mi-e frica de anestezie din contra chiar vreau anestezie, este posibil sa imi scoata nervul din prima? sau sa umble la masea degeaba? nu stiu ce sa fac mi-e frica sa nu ies de la dentist mai rau decat am intrat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| justdrD a răspuns:

Poate sa iti scoata nervul din prima, asta daca doctorul considera ca e nevoie.in orice caz... orice ai avea la masea, intr-o saptamana, orice stomatolog bun o face ca noua.