| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am 15 ani, acum o saptamana am fost pentru prima data la dentist pentru ca ma durea maseaua. Ma durea intre premolar si prima masea, mi-am facut si radiografie si a zis ca nu stie exact de la ce ma doare si ca s-ar putea sa fie ceva pe dedesubt, mi-a dat o pasta de dinti sensodyne si mi-a spus sa vin peste o saptamana si sa ii zic daca ma mai doare. ma durea in fiecare zi dar nu era o durere foarte puternica, aproape ca ma obisnuisem cu ea, ma durea de obicei seara. ieri am fost din nou si i-am spus ca tot nu m-a lasat durerea. mi-a polizat apoi un pic acolo unde ma durea si mi-a spus ca am o carie, nu e foarte mare. si mi-a spus sa ii zic daca ma doare cand polizeaza acolo, si ma durea groaznic. Mi-a curatat si mi-a pus un pansament si mi-a zis sa vin saptamana viitoare si daca ma mai doare cand beau apa rece si atunci o sa-mi scoata nervul. acum ma doare daca beau apa rece.Nu vreau sa-mi scoata nervul, mi-e frica de mor. ce o sa se intample daca imi scoate nervul. o sa-mi cada maseaua?crying

4 răspunsuri:
| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Stai calm si mie mi s-a scos un nerv
nu doare mai deloc caci te va curata acolo putin si in rest nu itiva face mare lucru apoi iti va pune un fel de medicamente pe care o sa il tii acolo (ca un fel de plomba)
nu iti fie teama! durerea va fi EXTREM DE MICA! am trecut deja prin asta
nu te ingrijora
si ca sa iti raspun la intrebarea cu maseaua : NU iti va cadea doar o va curata adica o sa faca o gaura mica unde o sa puna pastila dupa aia o sa ai masele normale nu iti mai fa griji!

| raresica a răspuns:

Esti idiot rau in penisul lupului... Cu sa-ti cada maseaua ma daca iti scoate nervul? Tu la scoala la care ai fost ajungeai si bateai organul sexual de banca toata ziua? Plus, iti pierzi tipul aici in loc sa cauti dracului pe google ca de aia ti-a pus mama net.
Unii oameni pur si simplu sunt cretini...

| ate3562 a răspuns:

Asa am citit pe un site.

| ate3562 a răspuns:

Dar in timp, ce-o sa se intample cu maseaua?