| anonim_4396 a întrebat:

Salut,azi dimineață cand m-am trezit am simțit o durere in pleoapa de sus a ochiului stang cam pe langa punctul lacrimal.A fost putin umflata azi dimineață dar acum e la forma normala dar ma tot doare cand clipesc mai ales cand incerc sa o ating.Mama spune ca m-a tras curentul dar nu stiu ce sa zichappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si de ce nu mergi la oftalmologie, lasa ce zice mama ta, ea nu este medic, si nici pe TPU nu exista medici, mergi la medicul tau de familie ia ti trimitere la oftalmologie si vad medicii adevarata cauza, ce varsta ai?

| sammie a răspuns:

Daca nu te simti mai bine peste vreo 2 zile atunci ar trebui sa mergi la medic. Sau daca se agraveaza.