| Azul a întrebat:

Ieri ma durea ochiul drept cand clipeam. Astazi, de dimineata era umflata pleoapa(si acum mai este putin) si tot ma doare cand clipesc, dar nu rau. Aveti vreo idee ce am? mersi. fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Poate ai un ulcior, daca pleoapa este mai rosie. Pune pe un servetel sau pe vata niste ceai de musetel si tine ceva timp pe pleoapa, iar dupa o zi va disparea de la sine.

| BubuLina999 a răspuns:

Poate te. a prins curentul la ochi daca ti s. a umflat.

| Tiffany89 a răspuns:

Ai conjunctivita.Si eu am avut de cateva saptamani.Trebuie sa te duci la doctor sau la farmacie si primesti ceva picaturi pentru ochi.Iti trece intr-o zioh go on