| maria0890 a întrebat:

Salut, azi dimineață mi-au amortit picioarele ( am simțit furnicături la ambele labe ale picioarelor). Mi s-a întâmplat asta când m-am ridicat dintr-o data din pat și după câteva secunde m-am pus brusc la loc. Poate fi de la circulație? Am aproape 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai diabet si nu sti, trebuie sa faci analize de sînge pentru a depista diabetul, furnicaturile sunt cauzate de afectarea nervilor periferici de la nivelul picioarelor tălpilor si astea au mai multe cauze printre care diabetul zaharat tip 1 si tip 2.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate fi de la lipsa de anumite vitamine, de la circulatie samd... mergi la medicul de familie, iti va recomanda niste analize si vezi pe urma

| ClaRa91 a răspuns:

Posibil sa ajungi paralitic.
Mergi la medic.