| sfdshsnsa a întrebat:

Salut, azi la sala mi-a cazut pe nas o bara de 30 kg, s-a dezechilibrat si mi-a cazut pe nas ( nu radeti) imediat a inceput sa`mi curga sange, a curs destul sange, hemoragia a durat maxim 3 minute, s-a oprit imediat. Dupa vreo 20 minute am ajuns acasa si mi-am pus gheata intr-o batista si am stat cu ea ceva timp.Am nasu foarte umflat si il simt uscat.Ramane asa? Nara dreapta la care m-am lovit e infundata, ce pot sa am? Nasu imi ramane asa umflat sau se reface? Funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Nu e mai usor sa mergi la medic? nu te lua dupa cei de aici, e mai bine sa-ti spuna doctorul ce ai.

| MariusF23 a răspuns:

Nasul e doar spart, n-are nimic...

| anutza6117 a răspuns:

Nu suntem doctori.du-te la spital:d

| ilfenomeno18 a răspuns:

Nara esteunfundata din cauza sangelui care tia ramas in nara si sa uscat cat dspre unflatura o sa-si revina in o saptamana sau 2

| Alion a răspuns:

O sa iti revii stai linistit. ar fi totusi de preferat sa vezi un doctor sa nu cumva sa-ti fi fracturat vreun os

| lostsoul4ever a răspuns:

El mai bine e sa mergi la doctor nu sa stai asa ca risti sa ramai cu ditamai nasul si poate sa ramana deformat!

| CasiBoss2 a răspuns:

Du-te cat de repede poti la doctor ca poate a sa ramai cu nasu ala toata viata.

| butterfly09 a răspuns:

Buna ..depinde..cel mai bine ar fi sa consulti un medic ..pentru orice eventualitate. daca nu iti trece in maxim 2 zile.du-te la medic.

| Lucian_Patcas_1980 a răspuns:

Ma nu vreau sa te sperii dar eu am aceeasi problema, numai ca eu mi-am dat cu nasul de mobila(nu intrebati cum), a curs sange si apoi a ramas semn+umflatura.De un an a ramas asa si nu s-a mai dezumflat, cred ca ar trebui sa merg la un medic, am auzit ca trebuie facuta o operatie.